Group (2.3.2) - en to fi translation catalogue (123 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: n/a
fi: ei mitään

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Title field label
fi: Otsikkokentän nimi

en: Revisions
fi: Versiot

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Nodes
fi: Solmut

en: groups
fi: ryhmät

en: Owner
fi: Omistaja

en: Members
fi: Jäsenet

en: group
fi: ryhmä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: Edit group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Group members
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Reference
fi: Viittaus

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Installed
fi: Asennettu

en: Scope
fi: Kohde

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Edit member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Leave group
fi: Lähde ryhmästä

en: Group roles
fi: Ryhmän roolit

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fi: @type: poistettiin %title versio %revision.

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Group node
fi: Ryhmän solmu

en: Provided by
fi: Tarjoaa

en: Available
fi: Saatavilla

en: Edit node
fi: Muokkaa solmua

en: Joined
fi: Liittyi

en: Delete node
fi: Poista solmu

en: Member
fi: Jäsen

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Applies to
fi: Pätee

en: Add new content
fi: Lisää uutta sisältöä

en: Created on
fi: Luotu

en: Config
fi: Asetukset

en: @type %title has been created.
fi: @type %title on lisätty.

en: @type %title has been updated.
fi: @type %title on päivitetty.

en: Group nodes
fi: Ryhmän solmut

en: Group types
fi: Ryhmätyypit

en: Add @name
fi: Lisää @name

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Edit group roles
fi: Muokkaa ryhmän rooleja

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fi: Kirjoituksesta %title poistettiin versio, jonka tyyppi oli @type ja päiväys  %revision-date.

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Add member
fi: Lisää jäsen

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Add new entity
fi: Lisää uusi entiteetti

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Edit permissions
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: Filter by plugin
fi: Suodata pluginnin perusteella

en: The unique ID of the group.
fi: Ryhmän yksilöivä ID.

en: Group permissions
fi: Ryhmän käyttöoikeudet

en: Group permission
fi: Ryhmäoikeus

en: Master
fi: Isäntä

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: All entities
fi: Kaikki entiteetit

en: Remove member
fi: Poista jäsen

en: Edit %label
fi: Muokkaa %label

en: Add existing entity
fi: Lisää olemassaoleva entiteetti

en: Add @group_type_label
fi: Lisää @group_type_label
