Group (3.3.3) - en to cs translation catalogue (92 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Delete group
cs: Smazat skupinu

en: Administration
cs: Administrace

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: n/a
cs: není

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Configure
cs: Nastavení

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Revisions
cs: Revize

en: Nodes
cs: Uzly

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: group
cs: skupina

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: Add group
cs: Přidat skupinu

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Join group
cs: Připojit se ke skupině

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Provided by
cs: Poskytováno

en: Available
cs: K dispozici

en: Offset
cs: Posun

en: Joined
cs: Připojen

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Entity type
cs: Typ entity

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Admin
cs: Administrátor

en: Add new content
cs: Přidat nový obsah

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: @type %title has been created.
cs: @type %title byl vytvořen.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: Add @name
cs: Přidat @name

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Edit permissions
cs: Upravit oprávnění

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Edit %label
cs: Upravit %label

en: Plugin ID
cs: ID pluginu
