Group (8.x-1.0-beta2) - en to am translation catalogue (37 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Error
am: ስህተት

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Save permissions
am: ፍቃዶችን አስቀምጥ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
