Group (8.x-1.0-rc4) - en to kn translation catalogue (50 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Delete group
kn: ಗುಂಪನ್ನು ಅಳಿಸು.

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Group ID
kn: ಸಮೂಹದ ಐಡಿ

en: groups
kn: ಗುಂಪುಗಳು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ
