Group Content Menu (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Group
da: Gruppe

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu link
da: Menu-link

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Edit menu
da: Redigér menu

en: Delete menu
da: Slet menu

en: Menu settings
da: Menu

en: Menus
da: Menuer

en: Menu link title
da: Titel

en: Translate
da: Oversæt

en: Starting level
da: Startniveau

en: Link title
da: Linktitel

en: Add link
da: Tilføj link

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Enable @title menu link
da: Aktivér @title menu-link

en: logged in users only
da: kun indloggede brugere

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Maximum number of levels
da: Maksimalt antal niveauer

en: Menu levels
da: Menu-niveauer

en: Initial menu level
da: Første menu-niveau

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
da: Menuen vises kun hvis den aktuelle sides menupunkt er på eller under det valgte startniveau. Vælg niveau 1 for altid at vise denne menu.

en: Maximum number of menu levels to display
da: Maksimalt antal menu-niveauer der vises

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
da: Det maksimal antal menuniveauer der vises, startende med det første menuniveau. For eksempel: Med 2 som indledende niveu og 3 maksimale niveauer, er det muligt at vise niveau 2, 3 og 4 fra menuen.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
da: Der er endnu ingen menu-links. <a href=":url">Tilføj link</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
da: <q>Login</q> for anonyme brugere
