Group Content Menu (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: disabled
pt: desativado

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Parent item
pt: Item superior

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: Delete menu
pt: Apagar menu

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: Translate
pt: Traduzir

en: Starting level
pt: Nível inicial

en: Link title
pt: Título do link

en: Add link
pt: Adicionar link

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Home link
pt: Link para a página inicial

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable @title menu link
pt: Ativar o link @title

en: There are no menu links yet.
pt: Ainda não existem links no menu. !add_link

en: logged in users only
pt: apenas usuários logados

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pt: Links de menu com pesos mais baixos são exibidos antes dos links com pesos maiores.

en: Maximum number of levels
pt: Número máximo de níveis

en: Menu levels
pt: Níveis de menu

en: Initial menu level
pt: Nível inicial de menu

en: Maximum number of menu levels to display
pt: Número máximo de níveis de menu a serem exibidos

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
pt: Ainda não existem links no menu. <a href=":url">Adicionar link</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
pt: <q>Login</q> para usuários anônimos

en: Expand all items
pt: Expandir todos os itens

en: Expand all menu items
pt: Expandir todos os itens de menu

en: Override the option found on each menu link used for expanding children and instead display the whole menu tree as expanded.
pt: Sobrescreve a opção encontrada em cada link de menu usado para expandir filhos, mostrando toda a árvore do menu expandida.
