Group features (1.0.0-alpha2) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Context
th: บริบท

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
