Group features (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Context
fr: Contexte

en: Machine name
fr: Nom système

en: Group type
fr: Type de groupe
