Group permissions (1.0.0-rc8) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: View
ru: Просмотр

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Permission
ru: Право доступа

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Save permissions
ru: Сохранить права доступа

en: Creator
ru: Автор

en: Created on
ru: Создано

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Group permission
ru: Права доступа группы

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ru: Тип сущности @entity_type с полем @field_name %value уже существует.

en: Revision create time
ru: Время создания редакции

en: Default revision
ru: Редакция по умолчанию

en: A boolean indicating the published state.
ru: Логическое значений, указывающее состояние публикации.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ru: Флаг показывающий, была ли редакция текущей, когда она была сохранена.
