Group permissions (1.0.0-rc8) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: View
tr: Görüntüle

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Published
tr: Yayında

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permission
tr: İzinler

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Save permissions
tr: İzinleri kaydet

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Revision user
tr: Düzeltme kullanıcısı

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: The user ID of the author of the current revision.
tr: Son versiyon yazarının kullanıcı kimliği (ID).

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: Revision create time
tr: Düzeltme oluşturma zamanı

en: Default revision
tr: Varsayılan düzeltme

en: A boolean indicating the published state.
tr: Yayımlanma durumunu belirten bir mantıksal değer (boolean).
