Group permissions template (1.0.0-alpha4) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Group
de: Gruppe

en: Label
de: Beschriftung

en: Id
de: ID

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: About
de: Über

en: Group types
de: Gruppentypen

en: Group type
de: Gruppentyp

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
