Group Term (3.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: All
fr: Tout

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: Terms
fr: Termes

en: No terms available.
fr: Aucun terme disponible.

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Edit term
fr: Modifier le terme

en: Delete term
fr: Supprimer le terme

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Master
fr: Principal

en: Create @type
fr: Créer @type

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.
