Group Term (4.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Terms
nl: Termen

en: Desc
nl: Aflopend

en: No terms available.
nl: Geen termen beschikbaar.

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Edit term
nl: Term bewerken

en: Delete term
nl: Term verwijderen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Asc
nl: Oplopend

en: Create @type
nl: @type aanmaken

en: The parent group.
nl: De bovenliggende groep.
