Group Term (4.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Add term
pt: Adicionar termo

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Terms
pt: Termos

en: No terms available.
pt: Não há termos disponíveis.

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Edit term
pt: Editar termo

en: Delete term
pt: Eliminar termo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Master
pt: Principal

en: Create @type
pt: Criar @type
