Group Block (3.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Group
fr: Groupe

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: Sort by
fr: Trier par

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Create block
fr: Créer un bloc

en: Blocks
fr: Blocs

en: Delete block
fr: Supprimer le bloc

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Edit block
fr: Modifier le bloc

en: Dropbutton
fr: Liste déroulante

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: Link to Group relationship
fr: Lien vers la relation de groupe

en: Link to edit Group relationship
fr: Lien vers la modification de la relation de groupe

en: Link to delete Group relationship
fr: Lien vers la suppression de la relation de groupe
