grouper (8.x-6.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Name
id: Nama

en: Error
id: Kesalahan

en: Module
id: Modul

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Count
id: Jumlah

en: Warning
id: Peringatan

en: Example
id: Contoh

en: Other
id: Lainnya

en: Notice
id: Peringatan

en: People
id: Pengguna

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
id: Data log rusak dan tidak dapat diserialisasi: @message
