GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Direction
fa: جهت

en: Trigger
fa: راه‌انداز
