GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Direction
hi: दिशा

en: Trigger
hi: प्रवर्तक
