GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Text
id: Teks

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Selector
id: Pemilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Direction
id: Arah

en: Trigger
id: Pemicu
