GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Direction
mr: दिशा
