GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Selector
tr: Seçici

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Direction
tr: Yön

en: Trigger
tr: Tetikleyici
