GSAP (Greensock) (1.0.0-rc3) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Direction
ur: سمت
