GSAP (Greensock) (1.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Type
de: Typ

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Selector
de: Selektor

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Draggable
de: Ziehbar

en: Hover
de: Mit der Maus überfahren

en: Direction
de: Richtung

en: Click
de: Klick

en: Start Value
de: Anfangswert

en: Trigger
de: Auslösen

en: Markers
de: Markierungen

en: Flip
de: Umdrehen
