GSAP (Greensock) (1.0.0) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Selector
uk: Вибір

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Draggable
uk: Доступне для перенесення

en: Hover
uk: Наведення

en: Direction
uk: Напрям

en: Click
uk: Клац

en: Start Value
uk: Початкове значення

en: End Value
uk: Кінцеве значення

en: Trigger
uk: Тригер

en: Markers
uk: Мітки

en: Flip
uk: Розвернути

en: Pin
uk: Закріпити
