gText (9.0.1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Filter
hu: Szűrő

en: Source string
hu: Forrás-karaktersorozat

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: String contains
hu: A karaktersorozat tartalma

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hu: Az összes karaktersorozat megtekintéséhez maradjon üresen. A keresés kisbetű/nagybetű érzékeny.

en: Text group
hu: Szövegcsoport

en: Filter translatable strings
hu: Fordítható karaktersorozatok szűrése

en: Singular form
hu: Egyes szám

en: Plural form
hu: Többes szám

en: The strings have been saved.
hu: A szövegek mentése megtörtént.

en: In Context
hu: szövegkörnyezetben

en: First plural form | @count. plural form
hu[0]: Egyes számban
hu[1]: @count. többesszámban

en: Source string (@language)
hu: Forrásszöveg (@language)

en: Built-in English
hu: Beépített angol

en: Translated string (@language)
hu: Fordítás (@language)
