gText (9.0.10) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Settings
cs: Nastavení

en: Save
cs: Uložit

en: Filter
cs: Filtr

en: Source string
cs: Zdrojový řetězec

en: Replace
cs: Nahradit

en: Plural
cs: Plurál

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: not set
cs: nenastaveno

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: Text group
cs: Skupina textů

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
cs: Pokus o odeslání řetězce, který obsahuje nepovolené HTML tagy: %string

en: Filter translatable strings
cs: Filtrovat přeložitelné řetězce

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: The strings have been saved.
cs: Řetězce byly uloženy.

en: Translated string (@language)
cs: Přeložený řetězec (@language)

en: Plural variants
cs: Varianty množného čísla
