gText (9.0.10) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Source string
hi: स्रोत स्ट्रिंग

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: not set
hi: सेट नहीं

en: Save translations
hi: अनुवाद सहेजें

en: String contains
hi: स्ट्रिंग समाहित

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hi: सभी स्ट्रिंग्स को दिखाने के लिए खली छोड़े | खोज केस संवेदी है |

en: Text group
hi: पाठ समूह

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hi: प्रस्तुत स्ट्रिंग में अस्वीकृत HTML शामिल हैं: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hi: अनुवाद स्ट्रिंग की अस्वीकृत HTML के साथ प्रस्तुत करने का प्रयास किया: %string

en: Plural variants
hi: बहुवचन संस्करण
