gText (9.0.3) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Save
nl: Opslaan

en: Source string
nl: Brontekst

en: Replace
nl: Vervangen

en: Plural
nl: Meervoud

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Save translations
nl: Vertalingen opslaan

en: String contains
nl: Tekst bevat

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nl: Laat leeg om alle tekenreeksen weer te geven. De zoekopdracht is hoofdlettergevoelig.

en: Text group
nl: Tekstgroep

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
nl: De ingevoerde tekenreeks bevat verboden HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
nl: Poging tot invoer van een vertaling met verboden HTML: %string

en: Filter translatable strings
nl: Vertaalbare tekenreeksen filteren

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Singular form
nl: Enkelvoud

en: Plural form
nl: Meervoud

en: Simple text
nl: Platte tekst

en: The strings have been saved.
nl: De tekenreeksen zijn opgeslagen.

en: First plural form | @count. plural form
nl[0]: Eerste meervoudsvorm
nl[1]: @count. meervoudsvorm

en: Source string (@language)
nl: Brontekst (@language)

en: Built-in English
nl: Ingebouwd Engels

en: Translated string (@language)
nl: Vertaalde tekenreeks (@language)

en: Plural variants
nl: Meervoudsvormen
