gText (9.0.6) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Filter
uk: Фільтр

en: Source string
uk: Вихідний рядок

en: Replace
uk: Замінити

en: Plural
uk: Множина

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: not set
uk: не задане

en: Save translations
uk: Зберегти переклади

en: String contains
uk: Рядок містить

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
uk: Щоб показати усі рядки, залишіть поле порожнім. Пошук є чутливим до регістру.

en: Text group
uk: Текстова група

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
uk: Поданий рядок містить заборонений HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
uk: Спроба надсилання рядка перекладу з забороненим HTML: %string

en: Filter translatable strings
uk: Фільтр доступних для перекладу рядків

en: Saved
uk: Збережено

en: Singular form
uk: Форма однини

en: Plural form
uk: Форма множини

en: Simple text
uk: Простий текст

en: Google API key
uk: Ключ Google API

en: The strings have been saved.
uk: Рядки було збережено.

en: In Context
uk: У контексті

en: First plural form | @count. plural form
uk[0]: В першій формі множини
uk[1]: В @count формі множини
uk[2]: В @count формі множини

en: Source string (@language)
uk: Вихідний рядок (@language)

en: Built-in English
uk: Вбудована англійська

en: Translated string (@language)
uk: Перекладений рядок (@language)

en: Plural variants
uk: Варіанти множини
