gText (9.0.7) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: Filter
ja: フィルター

en: Source string
ja: ソース文字列

en: Replace
ja: 置換

en: Plural
ja: 複数

en: Multilingual
ja: 多言語

en: not set
ja: セットされていません

en: Save translations
ja: 翻訳文字列の保存

en: String contains
ja: 含まれる文字列

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ja: 検索したい文字列を入力してください。 大文字と小文字は区別されますので注意してください。 空欄のまま検索すると、すべての文字列を表示します。

en: Text group
ja: テキストグループ

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ja: 送信された文字列に許可されていないHTMLが含まれています: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ja: 許可されていないHTMLで翻訳文字列の送信が試行されました: %string

en: Filter translatable strings
ja: フィルターで翻訳可能な文字列

en: Singular form
ja: 単数形

en: Plural form
ja: 複数形

en: Simple text
ja: シンプルテキスト

en: The strings have been saved.
ja: 文字列を保存しました。

en: In Context
ja: コンテクスト内

en: First plural form | @count. plural form
ja[0]: 1 複数形
ja[1]: @count 複数形

en: Source string (@language)
ja: ソース文字列（@language）

en: Built-in English
ja: コード組み込みの英語

en: Translated string (@language)
ja: 翻訳後の文字列（@language）

en: Plural variants
ja: 複数のvariants
