gText (9.0.7) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Filter
ru: Фильтр

en: Source string
ru: Исходная строка

en: Replace
ru: Заменить

en: Plural
ru: Множественное число

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: not set
ru: не установлено

en: Save translations
ru: Сохранить переводы

en: String contains
ru: Строка содержит

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ru: Чтобы найти все строки, оставьте поле пустым. Поиск чувствителен к регистру.

en: Text group
ru: Текстовая группа

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ru: Отправленная строка содержит запрещённый HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ru: Попытка отправки строки перевода с запрещённым HTML: %string

en: Filter translatable strings
ru: Фильтр переводимых строк

en: Singular form
ru: В единственном числе

en: Plural form
ru: Во множественном числе

en: Simple text
ru: Простой текст

en: The strings have been saved.
ru: Строки сохранены.

en: In Context
ru: В Контексте

en: First plural form | @count. plural form
ru[0]: В первой форме множественного числа
ru[1]: Во @count-й форме множественного числа
ru[2]: В @count[2]-й форме множественного числа

en: Source string (@language)
ru: Исходная строка (@language)

en: Built-in English
ru: Встроенный английский

en: Translated string (@language)
ru: Переведённая строка (@language)

en: Plural variants
ru: Варианты множественного числа
