gText (9.0.8) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Source string
da: Kildestreng

en: Replace
da: Erstat

en: Plural
da: Flertal

en: Multilingual
da: Sprog

en: not set
da: ikke sat

en: Save translations
da: Gem oversættelser

en: String contains
da: Tekststreng indeholder

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
da: Lad feltet stå tomt for at vise alle tekster. Der skelnes mellem store og små bogstaver.

en: Text group
da: Tekstgruppe

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
da: Den indsendte tekststreng indeholder ugyldig HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
da: Forsøg på at indsende oversættelse med ugyldig HTML: %string

en: Filter translatable strings
da: Filtrér tekststrenge som kan oversættes

en: Singular form
da: Entalsform

en: Plural form
da: Flertalsform

en: Save and close
da: Gem og luk

en: Simple text
da: Simpel tekst

en: The strings have been saved.
da: Tekststrengene er blevet gemt.

en: In Context
da: I Context

en: First plural form | @count. plural form
da[0]: Første flertalsform
da[1]: @count flertalsform

en: Source string (@language)
da: Originalstreng (@language)

en: Built-in English
da: Indbygget Engelsk

en: Translated string (@language)
da: Oversat streng (@language)

en: Plural variants
da: Flertalsformer
