gText (9.0.9) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: Filter
ro: Filtru

en: Source string
ro: Șirul de caractere sursă

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: not set
ro: nu este setat

en: Save translations
ro: Salvează traducerile

en: String contains
ro: Șirul de caractere conține

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ro: Lăsați necompletat pentru a afișa toate șirurile de caractere. Căutarea ține cont de majuscule și minuscule.

en: Text group
ro: Grup text

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ro: Textul trimis conține HTML interzis %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ro: Încercare de trimitere a unui șir de traducere conținând HTML nepermis: %string

en: Filter translatable strings
ro: Filtrarea șirurilor de caractere traductibile

en: Singular form
ro: Formă de singular

en: Plural form
ro: Formă de plural

en: Simple text
ro: Text unic

en: The strings have been saved.
ro: Șirurile au fost salvate

en: In Context
ro: În context

en: First plural form | @count. plural form
ro[0]: Prima formă de plural
ro[1]: @count. forme de plural

en: Source string (@language)
ro: Șir de caractere sursă (@language)

en: Built-in English
ro: Engleză integrată

en: Translated string (@language)
ro: Șir de caractere tradus (@language)

en: Plural variants
ro: Variante de plural
