gText (9.0.12) - en to es translation catalogue (27 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Reset
es: Restablecer

en: Settings
es: Configuración

en: Save
es: Guardar

en: Filter
es: Filtro

en: Source string
es: Texto de origen

en: Replace
es: Reemplazar

en: Multilingual
es: Multi idioma

en: not set
es: sin establecer

en: Save translations
es: Guardar las traducciones

en: String contains
es: El texto contiene

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
es: Déjelo vacío para mostrar todos los textos. La búsqueda distingue mayúsculas de minúsculas.

en: Text group
es: Grupo de texto

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
es: El texto enviado contiene HTML no permitido: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
es: Se ha intentado enviar un texto traducido con HTML no permitido: %string

en: Filter translatable strings
es: Filtrar textos traducibles

en: Saved
es: Guardado

en: Singular form
es: Forma singular

en: Plural form
es: Forma plural

en: Simple text
es: Texto sencillo

en: The strings have been saved.
es: Los textos se han guardado.

en: In Context
es: En contexto

en: First plural form | @count. plural form
es[0]: Primera forma plural
es[1]: @count. formas plurales

en: Source string (@language)
es: Cadena fuente (@language)

en: Built-in English
es: Inglés incorporado

en: Translated string (@language)
es: Texto traducido (@language)

en: Plural variants
es: Variantes plurales
