GTM dataLayer (2.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Not enabled
bn: অকার্যকর
