GTM dataLayer (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Tags
it: Etichette

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Form ID
it: ID del form

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Node
it: Nodo

en: Owner
it: Proprietario

en: Entity
it: Entità

en: Examples
it: Esempi

en: Overrides
it: Forzature

en: Global
it: Globale

en: Not configured
it: Non configurato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Not enabled
it: Non abilitato

en: The @entity-type %label has been removed.
it: @entity-type %label è stato rimosso.
