GTM dataLayer (2.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Tags
nl: Labels

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Owner
nl: Eigenaar

en: OR
nl: OF

en: Entity
nl: Entiteit

en: AND
nl: EN

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Enable debugging
nl: Debuggen inschakelen

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Overrides
nl: Overschrijvingen

en: Global
nl: Algemeen

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Not enabled
nl: Niet ingeschakeld

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Container ID
nl: Container-ID

en: Are you sure you want to delete the @label condition?
nl: Weet u zeker dat u de @label voorwaarde wilt verwijderen?

en: Add Condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: @label (disabled)
nl: @label (uitgeschakeld)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u @entity-type %label wilt verwijderen?

en: The @entity-type %label has been removed.
nl: Het @entity-type %label is verwijderd.

en: Configure this integration module on its <a href=":url">settings page</a>.
nl: Deze module <a href=":url">instellen</a>.

en: Enter 'name': 'value' pairs…
nl: Vul 'naam':'waarde' paren in…
