GTM dataLayer (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Summary
pt: Resumo

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: Owner
pt: Proprietário

en: OR
pt: OU

en: Entity
pt: Entidade

en: AND
pt: E

en: Enable debugging
pt: Ligar depuração

en: Examples
pt: Exemplos

en: Overrides
pt: Substituições

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Not enabled
pt: Inativo

en: Edit @label
pt: Editar @label

en: Plugin Id
pt: Id do Plugin

en: Are you sure you want to delete the @label condition?
pt: Tem certeza de que deseja eliminar a condição @label?

en: Add Condition
pt: Adicionar condição

en: @label (disabled)
pt: @label (desativada)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
pt: Tem a certeza de que pretende remover a @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
pt: A @entity-type %label foi removida.
