GTM dataLayer (8.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Node
cy: Nod

en: OR
cy: NEU

en: AND
cy: AC

en: Global
cy: Eang

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Not enabled
cy: Heb ei alluogi
