GTM dataLayer (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Form ID
ja: フォームID

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Node
ja: ノード

en: Entity
ja: エンティティ

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Examples
ja: 例

en: Global
ja: グローバル

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Not enabled
ja: 無効

en: Edit @label
ja: @labelを編集

en: @label (disabled)
ja: @label (無効)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ja: 本当に@entity-type %labelを削除してもよろしいですか？

en: The @entity-type %label has been removed.
ja: @entity-type %labelは削除されました。
