GTM dataLayer (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Form ID
fa: هویت ورقه

en: ID
fa: هویت

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Node
fa: محتوا

en: OR
fa: یا

en: Entity
fa: عنصر

en: AND
fa: و

en: Plugin
fa: افزونه

en: Global
fa: سراسری

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Not enabled
fa: غیرفعال
