Translate Drupal with GTranslate (8.x-1.13) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: General Configuration
pt: Configuração Geral

en: Look
pt: Visual

en: Select the look of the module.
pt: Selecione o visual do módulo.

en: Flag Size
pt: Tamanho da Bandeira

en: Select the flag size in pixels.
pt: Selecione o tamanho da bandeira em pixels.

en: Open translated page in a new window
pt: Abrir página de tradução numa nova janela

en: The translated page will appear in a new window.
pt: A página traduzida aparecerá numa nova janela.

en: Language Configuration
pt: Configuração do Idioma

en: Main Language
pt: Idioma Principal

en: Your sites main language
pt: Idioma principal do seu site

en: GTranslate module settings control
pt: Controle de configurações do módulo GTranslate
