Guardr (8.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Article
da: Artikel

en: On
da: Tilsluttet

en: Search
da: Søg

en: Help
da: Hjælp

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: User login
da: Log ind

en: Tools
da: Værktøjer

en: Tabs
da: Faner

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: All content
da: Alt indhold

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Wide
da: Bred

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal
