Guidelines (1.0.4) - en to be translation catalogue (42 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Images
be: Малюнкі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Disabled
be: Выключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Weight
be: Вага

en: Required
be: Абавязкова

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Revisions
be: Версіі

en: Global settings
be: Усеагульныя налады

en: Items
be: Элементы

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Relations
be: Сувязі

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Weight value must be numeric.
be: Значэнне вагі павінна быць лікавым.

en: Preview before submitting
be: Перагледзець перад адпраўкай формы

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Back to content editing
be: Назад да рэдагавання
