Guidelines (1.0.4) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Images
hr: Slike

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: Required
hr: Nužno

en: root
hr: korijen

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Items
hr: Stavke

en: Authored by
hr: Autor

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Relations
hr: Odnosi

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Weight value must be numeric.
hr: Vrijednost za težinu mora biti numerička.

en: Preview before submitting
hr: Pregled prije podnošenja

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
