Guidelines (1.0.4) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: root
is: rót

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Items
is: Hlutir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Optional
is: Valkvætt

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Sort
is: Raða

en: About
is: Um

en: Preview before submitting
is: Forskoða áður en sent er
