Guidelines (1.0.5) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
