Guidelines (1.0.5) - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Edit
is: Broyt

en: Weight
is: Vekt

en: Required
is: Kravd

en: root
is: rót

en: Name
is: Navn

en: Field
is: Rein

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: View
is: Vís

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: Custom
is: Sergjørt

en: Revisions
is: Útgávur

en: Global settings
is: Globalar setingar

en: Items
is: Liðir

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Optional
is: Møgulig

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.

en: Weight value must be numeric.
is: Virðið á vekt má vera eitt tal.

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
