Guidelines (1.0.5) - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Images
nn: Bilete

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Edit
nn: Rediger

en: Weight
nn: Vekt

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: View
nn: Sjå på

en: Created
nn: Laga

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Items
nn: Element

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Terms
nn: Termar

en: Optional
nn: Valfri

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Preview before submitting
nn: Førehandsvising før innsending
