Guidelines (1.0.0) - en to sk translation catalogue (41 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Images
sk: Obrázky

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Description
sk: Popis

en: Edit
sk: Upraviť

en: Weight
sk: Váha

en: root
sk: koreň

en: Name
sk: Názov

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: View
sk: Zobraziť

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Custom
sk: Vlastná

en: Revisions
sk: Revízie

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Items
sk: Položky

en: Authored by
sk: Autor

en: Terms
sk: Termíny

en: Are you sure you want to delete %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť %name?

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Revisions for %title
sk: Verzie %title

en: Revision
sk: Revízia

en: Changed
sk: Zmenené

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: About
sk: Informácie o

en: Target
sk: Cieľ

en: Relations
sk: Vzťahy

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: Weight value must be numeric.
sk: Váha musí byť číslo.

en: Current revision
sk: Aktuálna revízia

en: Weight for @title
sk: Váha pre @title

en: content @type: deleted @label.
sk: @type: @label bol odstránený.

en: Enabled entities
sk: Povolené entity
